Reisikava neile, kellele ei meeldi reisikavad ehk Laisa Seikleja reisisoovitus. Küpros.

Laisk Seikleja on rändur, kes naudib rohkem hetkes olemist ja erinevate linnade/riikide/küladega suhestumist. Talle meeldib olla vaatleja ja sisse hingata kohalikku hõngu. Ta ei pea lugu erinevate tuuride võtmisest ega tihedate ajakavade järgimisest. Seega, kui ka sina tunned, et oled Laisk Seikleja siis siin on nimekiri, kohtadest ja paikadest, kus laisk seikleja käis oma Küprose reisil.

Majutussovitus

Villa Apollonia

luxurylatchivillas.com/properties/villa-apollonia

Viimasepeal villa, mõeldud 8’le inimesele. 4 magamistuba ja vannituba. Väga hubane interiöör. Mõnus basseini ala. Ja kõige vingem osa- vaade. Tõeline miljoni dollari vaade. Ja hind on väga taskukohane, eriti kui minna madalhooajal. Aga iga laisk rändur eelistabki reisida just madalhooajal. Asukohaks armas, unine külake Neo Chorio, Paphosest umbes pooleteist tunnise autosõidu kaudu. Ka autorendi saime läbi villa, hea hinnaga ja mugavalt lennujaamas kätte. Kogu dokumentide täitmine ja auto üleandmine käis lennujaama ukse ees väga kiirelt.

Vaade villa rõdult.

Neo Chorio

Armas väike külake, kus hommikune või õhtune jalutsukäik teha. Siin asub kohalik supermarket, pigem küll külapood, aga kõik vajaliku saab kätte.


Samuti on külas hea restoran. Kohaliku hõnguga ja hubane pere restoran- Smiyes. Meie tellisime Küprose mezet. Meze on mitmest eri toidust koosnev õhtusöök, kus laule tuuakse muudui uusi hõrgutisi. Meie tellisime viie peale 4 portsu, toitu jäi meil järgi ja kõhud olid punnis.

Latsi

Latsi oli meile lähim linnake (alla 3km villast). Mereäärne, väike ja hubane, mitmete restoranidega. Samuti on linnas veidi suurem supermarket ja paar toredat suveniiripoodi. Latsis on mõnus rand ja jahisadam.


Restoranisoovitused:
Porto Latchi– Väga hea värske kala ja mereannid. Parim kaheksajalg.


Periyiali Restaurant– Armas, suurepärase teenindusega mereäärne restoran. Imeline vaade ja veel imelisem toit. Portsud nii suured, et võib ühe portsu kahepeale võtta.

Omodos

Sisemaal asuv väike ajalooline külake, kus mõnus ringi jalutada ja kohvi ja magustoitu nautida.


Kohvikusoovitus:
Cafe bar and more – hubane kohvik, kus olid imemaitsvad, kodukootud koogid ja magustoidud. Teenindus oli super sõbralik ja kohv samuti väga hea (igalpool head kohvi ei saa).

Millomeri kosk (Millomeris waterfall)

Omodose külast väiksese autosõidu kaugusel asub lühike matkarada, mis viib välja ilusa kose juurde.

Kato Pyrgos

Saare põhjarannikul Türgi piiri vahetus läheduses asuv väike linnake. Linnas ise polegi nii palju näha ja teha, kuid juba sõit sinna on vaatamisväärsus. Mööda rannikut looklev ahhetama panev teekond on seda kurvilist teed väärt.

Linnas on väike kindluse varem, kus avanevad taaskord kaunid vaated.

Samuti saime jalutades kindluse poole tänavaäärsetelt avokaadopuudelt korraliku saagi.

Aphrodiite matkarada (Aphrodite’s nature trail)

See oli kindlasti üks kõige vingem elamus reisi jooksul. Mina läbisin matkarada lausa kaks korda (erinevatel päevadel mudiugi). Matk on 7,5 km pikk ja pool sellest läheb ülesmäge. Aga vaated mis mäe otsast ja tagasiteel mööda kitsast rada vaatega merele avanevad on hingematvalt lummavad. Pärast (või enne) matka saab matkaraja alguses preemiaks head jäätist mekkida.

Paphos

Üks Küprose suurematest linadest, kuhu Tallinnast ka otselend maandus. Seal nautisime ringi jalutamist ja paaril õhtul ka öist melu. Me käisime ära sadamas asuvas Paphose kindluses, tegu väikese kompleksiga, sissepääs 2.50€ ja kindluse katuselt avanevad ilusad vaated.

Paphoses on näha veel väga palju, suur arheoloogia ala ja Paphose vanalinn. Meile jäävad need järgmiseks korraks.

Aphrodite kivi/ Aphrodite sünnipaik

Paphosest väikese autosõidu kaugusel mereääres asuv kalju, kuhu otsa saab ronida ja vaateid imeltleda ning Aphrodite energiat omastada.

Tsangarides Winery

Kindlasti tasub oma Küprose reisi jooksul ära käia viinamarjaistanduses. Meie leidsime Tsangarides veinifarmi selle järgi, et selle winery vein oli üks parimaid, mida olime siiani maitsnud. Ja julgeme seda veiniistandust väga soovitada. Vastuvõtt oli soe ja meile tehti kohe tuur. Peremees oli väga sõbralik ja jutukas. Pärast tuuri saime maitsta erinevaid veine, üks parem kui teine ja seda kõike väga taskukohase hinnaga. Tsangarides veinid on kõik väga maitsvad ja samal ajal hea hinnaga. Pudeli hind kohapealt ostes oli 5-7€

Jamas!
(Küprosel räägitakse Kreeka keelt ja terviseks on Kreeka keeles Jamas!) Aitäh on efaristo.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s